Jasnowidzenie – prawda czy oszukiwanie?

Od wielu, wielu lat ludzi fascynują sprawy, które nie zostały do końca rozwiązane. Tajemnicze zaginięcia, morderstwa, cuda czy inne rzeczy na które nie możemy znaleźć odpowiedzi budzą kontrowersje. Nie ma więc w tym nic zupełnie dziwnego, że powstaje wiele teorii jak można to wszystko wyjaśnić.

Jasnowidzenie, bo o tym jest dzisiejszy artykuł to mówiąc w skrócie umiejętność dzięki której ludzie są w stanie postrzegać w przestrzeni i czasie przedmioty lub ludzi bez użycia żadnych zmysłów. W społeczeństwie często można spotkać się z krytycznymi opiniami ludzi na ten temat twierdzących, że całe te postrzeganie to brednie i zwykłe oszukiwanie ludzi. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że wróżby (niektórzy i tak na to mówią) jasnowidzów w wielu przypadkach są trafne więc biorąc to pod uwagę czy mamy podstawy do tego by jasnowidzów nazywać ściemniaczami i oszustami? W trudnych życiowych sytuacjach w których np. znika bliska nam osoba dokładają wszelkich starań by skorzystać z usług jasnowidzów i faktycznie możemy zostać oszukani, ale wielu z nich potrafi w szybki i jasny sposób udowodnić, że ich widzenia są prawdziwe.

Prawda jest taka, że nawet w Biblii były w zmianki o ludziach, którzy byli w stanie postrzegać przedmioty lub wydarzenia w czasie i przestrzeni. Mowa tutaj o sytuacji, w której Saul prosi jasnowidza o to by odnalazł jego owce. Z dawnych, dawnych czasów były jeszcze znane tzw. „wyrocznie”, które potrafiły udzielić informacji na temat tajemniczych zniknięć osób. Wracając do oszustw musicie wiedzieć, że jakiś czas temu powstała nawet „Etyka Jasnowidza”. Mówi nam, że jasnowidz powinien być uczciwy i honorowy oraz o tym, że zabronione jest wywoływanie skandali oraz naciąganie/oszukiwanie ludzi. Wszelkie sztuczki mające na celu wzbogacenie się są surowo zabronione i gdy zostaną wyłapane – surowo karane!

Wróżbiarstwo a jasnowidzenie

Od dawien dawna wiadomo, że wróżby z kart i ogólne przepowiadanie przyszłości to złoty interes, który na celownik bierze ludzi pragnących za wszelką cenę otrzymać odpowiedź na nurtujące pytania lub odnaleźć swoich bliskich. Dobierając naszego wróżbitę czy jasnowidza warto opierać się na opinii innych ludzi, którzy korzystali z usług i mogą potwierdzić, że to co praktykuje to prawdziwe umiejętności, a nie tylko i wyłącznie sztuka manipulacji. Trudno jest jednak zaprzeczać faktom – wiele rzeczy i spraw bez odpowiedzi została rozwiązanych przy pomocy jasnowidzów i gdyby nie oni owe tajemnicze wydarzenia w dalszym ciągu pozostawały by w martwym punkcie.

Niektórzy wróżbici do przepowiadania przyszłości bądź udzielania odpowiedzi na pytania używają karty tarota, a osoby mówiące o sobie jasnowidz opierają się na własnych umiejętnościach. Jedna, prosta odpowiedź na pytanie zawarta w tytule jest po prostu niemożliwa. Jedne osoby są święcie przekonane, że zarówno wróżbiarstwo jak i jasnowidzenie to bujda, a inne zaś regularnie korzystają z takich usług i co najważniejsze – z powodzeniem!

Generalnie jeżeli ktoś z naszych bliskich zaginął i za wszelką cenę staramy się go odnaleźć to powinniśmy dołożyć wszelkich starań i zrobić co w naszej mocy by ich odnaleźć! Idąc na łatwiznę możemy wypróbować wróżby online, ale najlepiej jest skorzystać z profesjonalnych usług osób, które zajmują się tym od lat czyli jasnowidzów lub wróżbitów.