Znaczenie karty tarota jest bardzo istotne do zrozumienia wróżby, chyba, że są to wróżby z kart klasycznych. Nie każdy wie, ale karty tarota dzielą się na Arkana Wielkie i Arkana Małe. Dodatkowo karty tarota – Małe Arkana dzielą się na następujące grupy karty tarota: dworskie, Miecze, Buławy, Puchary, Denary.

Przejdźmy jednak do karty tarota, zwanych Wielkimi Arkanami. W sumie istnieją 22 karty tarota zwane Wielkimi Arkanami. Omówimy wszystkie po kolei.

Pierwsza z karty tarota to 0 – Głupiec. To z jednej strony bardzo mile widziana karta – często zwiastuje: ciąże, zabawę, nowe możliwości, rozwój, wycieczkę, spontaniczne decyzje, a jednocześnie mocno nastawiona na ostrzeżenie, ostrzega przed lekkomyślnością, lenistwem, złymi wyborami, a także naiwnością czy niedojrzałością.

Kolejna karta,wykorzystywana do tarot online, to 1 – Mag, czasem zwany także Czarodziejem. Cóż on takiego może dla nas oznaczać? Jaka wróżby online nas czeka, gdy nasza wróżka go ujrzy? Mag jest bardzo uparty i jednocześnie wpływowy, co czyni go władczym i niechętnie przyznającym racje innym.

Trzecia karty tarota2 – Kapłanka – najczęściej jest postrzegana pozytywnie, symbolizuje matczyną miłość, zachowanie godne pochwały, zgodne z sumieniem i otaczającymi nas normami społecznymi. Podnosi na duchu i ukazuje bogate, pełne miłości i poświęcenia życie rodzinne. W negatywnym ujęciu może oznaczać izolację, trudne macierzyństwo, strach, ogromne rozchwianie emocjonalne.

Przejdźmy do następnej karty tarota 3 – Cesarzowa – to naprawdę wyczekiwana dla wróżby online karta! Cesarzowa to kobieta niezwykle elegancka, ogromnie pewna siebie, pełna słonecznej energii. Jej pojawienie się zwiastuje macierzyństwo, osobisty sukces, ale też wiele przyjemności zmysłowych. W wyjątkowo nieprzyjaznych okolicznościach, może oznaczać kompletny brak pewności siebie, czy próbę nadążania za dościgniony i bardzo zaburzonymi ideałami.  

Teraz zajmijmy się piątą karty tarota, czyli 4 – Cesarz – jak przystało na cesarza reprezentuje sobą wszystkie kojarzone z nim przymioty. Co mamy na myśli? Oczywiście jasny pogląd na sprawy, poczucie bezpieczeństwa, konsekwencja w działaniu, wytrwałość w dążeniu do celu. Cesarz jest bardzo sumienny i oddany pracy, chroni to co osiągnął. Jak widać wróżby z kart to wiele pozytywnych wartości.

Piątka – znaczenie karty tarota5-Arcykapłan – cóż w sobie kryje? Jaką wróżby online zwiastuje? Karty tarota ukazuje przed nami szansę na odnalezienie spokoju w życiu, być może Boga lub innej siły sprawczej, która doda nam życiowej mądrości, pozwala bardzo dogłębnie analizować sytuacje i problemy. Arcykapłan to również silne przywiązanie do zasad moralnych i ich przestrzeganie, bez względu na trudne okoliczności.

I tym sposobem, poznając znaczenie karty tarota dotarliśmy do 6 – Kochanków. Co odkrywa przed nami tarot online? Skoro są kochankowie to jest i miłość, a co się z tym wiąże, także rozpoczęcie nowego, dorosłego życia. Chociaż wcale nie jest powiedziane, że karty tarota – Kochankowie może zwiastować miłość tylko u młodych osób. Dla osób starszych jest to nadzieja na romans, początek związku, silną relację uczuciową, miłość!

Jak widać powyżej, dziś zajęliśmy się siedmioma karty tarota, w następnych tekstach, kolejne karty tarota. Znaczenie karty tarota to wyzwanie dla każdego, kto chce zagłębić się we wróżby online. Poza tarot online, będziemy także omawiać wróżby z kart klasycznych i wszelkiego rodzaju wróżby z kart.

Karty Tarota – ciąg dalszy