Karty Tarota

Co czeka za zakrętem?

Małe dzieci podczas podróży – czy to autem, czy pociągiem – często przyciskają nos do szyby i z zaciekawieniem obserwują widoki za oknem. Wciąż chcą wiedzieć, co będzie dalej – za kolejnym mostem, tunelem i zakrętem. Mimo, że nasze pociechy obserwujemy zwykle z pobłażaniem, wcale tak wiele się od nich nie różnimy. I my bowiem chcemy wiedzieć, co będzie za zakrętem: co przyniosą nam kolejne godziny, dni czy miesiące. Czy awans, który tyle razy obiecywał nam szef, wreszcie dojdzie do skutku? Czy dostaniemy odpowiedź na ważnego maila? A może zwyczajnie ładna koleżanka lub przystojny kolega zaproszą nas na miłą randkę do kina? Nie ma znaczenia to, na co czekamy. Większe znaczenie ma sam fakt czekania i tego, że czasem chcielibyśmy odbyć podróż do przyszłości.

Dobra wróżba

Słowa takie jak ezoteryka czy karty tarota w większości z nas budzą śmiech. Nie chcemy brać udziału w takich „zabawach”. Powody niechęci do wróżb bywają naprawdę rozmaite: od przyczyn religijnych czy zwykłej zapobiegawczości (bo „nie chcemy kusić losu”) po zwyczajny strach – niby chcemy znać przyszłość, ale jednocześnie ogarnia nas lęk, że nie będzie ona taka, o jakiej marzymy. Boimy się przede wszystkim miłosnego odrzucenia oraz ciężkiej choroby swojej bądź swoich bliskich. Jest sporo prawdy w tym, że wróżeniem możemy rzeczywiście „skusić los”, jednakże to nasze podejście do całej sprawy wróżenia ma wpływ decydujący. Wróżbę możemy potraktować jak wyrok i biernie patrzeć, czy rzeczywiście złamiemy nogę lub ostatecznie skłonimy partnera do rozstania. Możemy też jednak spojrzeć na nią w kategorii wskazówki i następnym razem biec na autobus ostrożniej bądź zacząć pielęgnować swój związek.

W Internecie znajdziemy wszystko

Podobnie, jak w przypadku wielu innych płaszczyzn naszego życia (zakupy, rozmowy z przyjaciółmi, czytanie książek, gry), tak i w przypadku wróżb z pomocą przychodzi nam Internet, w którym znajdziemy naprawdę wszystko: tarot online, wróżby online (nieraz są one płatne, jednakże bez trudu znajdziemy i darmowe wróżby online), a nawet tradycyjne wróżby andrzejkowe online.

Niewątpliwym plusem takich wróżb online jest szybkość dostępu do informacji. W końcu wystarczy wpisać odpowiednie hasło w wyszukiwarkę. Internet pozwala także minąć barierę wstydu, którą miałaby zapewne większość z nas, gdyby przyszło nam udać się do wróżki bądź wróżbity osobiście. Dodatkowo z ulgą odetchnie także nasz portfel, bowiem o ile na żywo wróżby zawsze są usługą odpłatną (często nie są to skromne kwoty), o tyle w Internecie znajdziemy bezpłatne wróżby, a także rozbudowane fora, na których co więksi entuzjaści ezoteryki i wróżbiarstwa pomogą nam zinterpretować pewne sytuacje, znaki czy sygnały.

Uwierzyć czy nie?

Nad  skutecznością i prawdziwością wróżb nie ma co dyskutować. Wiara w ich efektywność jest zależna od nas samych: naszych wcześniejszych przekonań, charakteru czy nawet wyznania. Pamiętajmy, że aby w coś uwierzyć, zwykle przede wszystkim należy tego chcieć. Jeśli z góry obierzemy krytyczny azymut , wówczas na wszystko spoglądać będziemy podejrzliwym okiem. Jeśli jednak spojrzymy na sprawę z dozą choćby minimalnej ufności czy zwykłego zaciekawienia, wówczas jest szansa, że potraktujemy wróżbę jako cenną wskazówkę (w przypadku wróżby negatywnej) lub jako sposób na poprawę humoru (w przypadku, gdy wróżba będzie pozytywna). Czemu więc raz zamiast wyjścia na kawę lub na sobotnie zakupy zwyczajnie nie zatopić się w marzeniach?