Wróżenie z kamieni

Wróżenie z kamieni

Nikt nie zna dokładnej daty, ale wszyscy są raczej zgodni, że kamienie towarzyszą mieszkańcom ziemi od zawsze. Dawno temu ktoś wpadł na pomysł, że skoro są tutaj od tak dawna to może warto zwrócić się do nich z prośbą i uzyskać odpowiedzi na ważne i trudne pytania? Z tego właśnie względu kamienie nazywane są symbolami wiedzy oraz mądrości. Wróżenie z kamieni można wykonywać samemu lub skorzystać z usług wróżki, ale w tym artykule dowiesz się jak zrobić to w pojedynkę.

Zanim zaczniesz musisz wiedzieć, że konieczne jest wybranie trzech kamieni o ciemnej barwie (np. kocie oko, obsydian, onyks lub lidyt), następnie kolejne trzy kamienie, ale tym razem o barwie jasnej (biały agat, opal, kryształ górski) i jeden o dowolnej barwie wedle uznania (np. malachit, fluoryt, ametyst, szafir, karneol itp). Bardzo ważne jest by wszystkie kamienie były jak najbardziej zbliżone rozmiarowo oraz różniły się swoją barwą.

Wszystkie wróżby mają swoje metody i tak samo jest w tym przypadku. Pierwsza metoda polega na tym, by zadać sobie w myślach pytanie na które satysfakcjonująca Cie odpowiedź będzie brzmiała „nie” albo „tak”. Weź wszystkie kamienie w dłonie, a w myślach z całych sił potwrzaj sobie pytanie. Następnie potrząśnij nimi i wyrzuć na jakąś płaską powierzchnię np. na podłogę lub na stół. Kiedy kamienie się zatrzymają będzie możliwe odczytanie odpowiedzi na pytanie, które sobie zadałeś/aś. Kolorowy, dowolny kamień który został wybrany będzie czymś na zasadzie wskaźnika, a kolejno kamień o ciemnej barwie daje odpowiedź „nie” i kamień o jasnej barwie odpowiada „tak”. Gdy oba kamienie znajdą się w takiej samej odległości od kamienia wskaźnika oznacza to, że konkretnej odpowiedzi na pytanie po prostu nie ma.

Przechowywanie kamieni też jest bardzo ważne, ponieważ powinniśmy je trzymać w sakwie lub pudełeczku przeznaczonym wyłącznie do tego celu! Legendy głoszą, że jeżeli kamienie nie będą odpowiednio szanowane oraz osoba, która chce poznać odpowiedzi przy ich pomocy nie będzie się z nimi obchodzić w przyzwoity sposób może przyciągnąć na siebie złą energię.

Inna metoda bardzo podobna do tej wyżej wymienonej polega na odczytywaniu odpowiedzi na zadane pytanie nie z ułożenia kamieni, a z ich kolorów. Zasada jest również bardzo podobna, ponieważ musimy sformułować w myślach pytanie i podczas rzucania kamieni intenstywnie o nim myśleć. Każdy kolor oznacza coś innego, a więc:

  • niebieski – oznacza pewność siebie i wiarę we własne możliwości. Oznacza to sukces w życiu prywatnym oraz zawodowym.
  • zielony – podpowiada by wybaczyć sobie błędy przeszłości oraz przebaczyć swoim wrogom. Nienawiść do niczego nie prowadzi.
  • żółty – mówi o byciu wytrwałym i konsekwentnym dążeniu do celu. Oznacza również by w trudnych momentach zawsze komunikować się z przyjaciółmi oraz najbliższymi.
  • czerwony – oznacza, że trzeba pozbyć się wyrzutów sumienia, lęków i obaw przed tym co nadchodzi. Tak jak kolor żółty oznacza również konsekwentne dążenie do celu.
  • pomarańczowy – daje do zrozumienia, że trzeba zająć się najbardziej istotnymi sprawami w życiu, a wszystkie mniejsze odsunąć na bok. W najbliższym czasie prawdopodobnie wydarzy się coś, co całkowicie zmieni Twoje podejście do życia.

Zwykłe wróżby czy wróżby online mogą dać nam jakąś wskazówkę, ale nie zawsze warto brać sobie wszystko do serca.