Jeśli zastanawiasz się nad tym czy kiedykolwiek wyjdziesz za mąż to ten artykuł jest dla Ciebie. Zobacz jakie etapy w życiu powinnaś zaliczyć zanim wyjdziesz za mąż, aby potem nie żałować:
Własne rachunki
Spis treści
Umowa i abonament tylko na Ciebie. Brzmi przerażająco? Od tej pory każda rozmowa i wiadomość, wszelkie opłaty za roaming, czy inne koszta Spoczywają na Tobie. Teraz nie ma wymówki, że pochłonęły Cię kwestie rodzinne, a mama zapłaci za sms-y z chłopakiem.
Polizanie luksusu
Czyli chwile i rzeczy, na które wydajesz własne ciężko zarobione środki, a które nie są Ci koniecznie potrzebne do życia. Robisz to, bo możesz i chcesz, jednak nie jest to zbędna rozrzutność. Np. decydujesz się na wino lepszej jakości, decydujesz się na drogi materac, zaopatrujesz się w korekcyjne poduszki.
Samodzielne wakacje
Sama, ze znajomymi lub z ukochanym. Wypoczynek i wakacje z kimś, kto nie jest Twoim rodzicem lub opiekunką szkolną. To Ty za nie płacisz.
Samodzielność mieszkaniowa
Nie musisz posiadać na własność apartamentu, domu, czy jakiegokolwiek mieszkania. Mowa tutaj o osobnym zamieszkaniu np. w wynajęciu czegoś gdzie spróbujesz żyć na własny rachunek. Zaczynasz żyć na własną rękę i jesteś z dala od domu rodzinnego, czy ukochanego.
Przyznanie się, że popełniło się błąd
Umiesz przyznać – to moja wina i za to, co zrobiłaś lub powiedziałaś. Nie wypierasz się, kiedy ktoś przyłapuje Cię gdy popełniasz błąd.
Wyjście poza strefę komfortu
Z różnych powodów byłaś lub jesteś postawiona w trudnej sytuacji, która stanowi dla Ciebie trudność, np. musisz przeprowadzić się do innego miasta ze względu na pracę.
Zaproszenie rodziców
Tym razem to Ty gotujesz, nie korzystasz z zapasów, jakie przyrządziła Ci mama i nie zamawiasz obiadu z restauracji – oni odwiedzają Cię, a Ty możesz tym razem być gospodynią tego wieczoru. Co więcej, posiadasz jedzenie! Twoje posiłki to minimum śniadanie, obiad i kolacja i przez większość czasu robisz je sama.
Dokonanie zmiany fizycznej
Planowałaś zrobić sobie tatuaż, kolczyk, powiększyć usta, zmienić kolor włosów, być szczuplejsza, poprawić nieco swoją sylwetkę – jeżeli zdecydowałaś się na coś, co wymagało przemyślenia, ciężkiej pracy, ale nie wiązało się z akceptacją rodziców i innych ludzi.
Cieszenie się czyimiś sukcesami
Prawdziwego szczęścia… bez zazdrości, paniki, że Ty również powinnaś osiągnąć lub posiadać to, co bliscy.
Oddzielenie się od lat nastoletnich
Zerkasz na młodych ludzi i nastolatków i doskonale widzisz, jak dużo Was dzieli. Myślisz sobie, że cieszysz się, że nie jesteś już w tym wieku. Oczywiście chciałabyś wciąż mieć 18 lat, ale mentalnie jesteś już poza tym okresem życia.
Własne opinie
Posiadasz swoje poglądy polityczne, myślisz sama o kwestiach wagi państwowej, czy również tych dotyczących Ciebie, świata i umiesz przedstawić swoje zdanie. Nie przyjmujesz tego, co sądzą Twoi rodzice, czy bliscy – naturalnie słuchasz ich opinii, ale to Ty świadomie wyrabiasz sobie swoje.
Pilnowanie terminów
Mama nie musi mówić Ci o kontroli u lekarza, wygasającym ubezpieczeniu, bo Twój wewnętrzny (lub całkiem miły, papierowy) terminarz doskonale daje sobie radę z odpowiedzialnością i utrzymaniem porządku w Twoim życiu.
Rozwiązanie dużego kłopotu
W trudnych sytuacjach dawałaś sobie radę sama i pokonywałaś problemy. Prowadziłaś do ich rozwiązania. Problemy ze znalezieniem pracy, zły stan zdrowia bliskich, brak środków na życie itp.
Rzucenie pracy
Samodzielne, proszenia bliskich o zdanie. Postanowiłaś tak ponieważ czyni Cię ona nieszczęśliwą, nie daje wystarczającej ilości pieniędzy, czy zadowolenia.
Poradzenie sobie po zakończeniu relacji
Przebrnięcie przez to wszystko samodzielnie (lub przy pomocy bliskich osób). Odrzucenie bólu, któremu nie udało się Cię zniszczyć, a który dał Ci energię do zmian i nowego życia.